18-20 October 2019 World Taekwondo Grand-Prix Sofia, Bulgaria

GP-Sofia-2019

VENUE: Exhibition Forum Event Center, Hotel Marinela, 100 James Bourchier, zh.k. Lozenets, Sofia, 1000
WEB-Site ORGANIZING: www.taekwondo-bulgaria.org

WEB-SITE PROMOTER: www.worldtaekwondo.org

Official-OUTLINE Sofia 2019 World Taekwondo Grand Prix.pdf
Athletes registered simplycompete.com >>>

Live-Streaming Facebook 48

pdf 18-October-Draw/RESULTS.pdf Competitors (W-57kg, M-58kg, M-68kg)
Senior Female -57kg (Competitors: 31)
1. ZHOU Lijun (CHN)
2. LEE Ah-reum (KOR)
3. KUDASHOVA Tatiana (RUS)
3. ILGUN Hatice kubra (TUR)

KAYUMOVA Charos (UZB)-KUDASHOVA Tatiana (RUS) 20:33 (1/16), ASEMANI Raheleh (BEL)-KUDASHOVA Tatiana (RUS) 2:4 (1/8), PARK Skylar (CAN)-KUDASHOVA Tatiana (RUS) 4:10 (1/4), ZHOU Lijun (CHN)-KUDASHOVA Tatiana (RUS) 19:18 (1/2)

Live-Streaming 18 October Semifinals/Final - 18:30 (Moscow)

Senior Male -58kg (Competitors: 24)
1. JANG Jun (KOR)
2. KIM Tae-hun (KOR)
3. HADIPOUR SEIGHALANI Armin (IRI)
3. DELL'AQUILA Vito (ITA)

NEFFATI Hedi (TUN)-ARTAMONOV Mikhail (RUS) 5:9 (1/8), HADIPOUR SEIGHALANI (IRI)-ARTAMONOV Mikhail (RUS) 24:4 (1/4)

Senior Male -68kg (Competitors: 29)
1. ZHAO Shuai (CHN)
2. LEE Dae-hoon (KOR)
3. AHMADI Soroush (IRI)
3. HUANG Yu-jen (TPE)

WAEL Abdelrahman (EGY)-DENISENKO Alexey (RUS) 7:6 (1/16)

pdf 19-October-Draw/RESULTS.pdf Competitors (W-67kg, W+67kg, M+80kg)

Senior Female -67kg (Competitors: 31)
1. GBAGBI Ruth (CIV)
2. WILLIAMS Lauren (GBR)
3. TATAR ASKARI Nur (TUR)
3. AL-SADEQ Julyana (JOR)

Senior Female +67kg (Competitors: 27)
1. ZHENG Shuyin (CHN)
2. WALKDEN Bianca (GBR)
3. MYEONG Mi-na (KOR)
3. MANDIC Milica (SRB)

Senior Male +80kg (Competitors: 31)
1. SIQUEIRA Maicon (BRA)
2. IN Kyo-don (KOR)
3. SUN Hongyi (CHN)
3. SAPINA Ivan (CRO)

Live-Streaming 19 OctoberSemifinals/Final 18:30 (Moscow)

pdf 20-October-Draw/RESULTS.pdf Competitors (W-49kg, M-80kg)

Senior Female -49kg (Competitors: 29)

1. WU Jingyu (CHN)
2. KIM So-hui (KOR)
3. BOGDANOVIC Tijana (SRB)
3. WENREN Yuntao (CHN)

RAMIREZ VARGAS Andrea (COL)-RYADNINSKAYA Elizaveta (RUS) 24:21 (1/16)

Senior Male -80kg (Competitors: )

1. ELSHARABATY Saleh (JOR)
2. EISSA Seif (EGY)
3. HERNANDEZ Moises (DOM)
3. MARTINS SOARES Icaro miguel(BRA)

Live-Streaming 20 October Semifinals/Final 16:00 (Moscow)

Умный Поиск

Присоединяйтесь

Нравится ВКонтакте

Яндекс.Метрика