Open athletes Seniors (1994-1998)

10

COUNTRY CLASSIFICATION FEMALE >>> 

COUNTRY CLASSIFICATION MALE >>>

COUNTRY CLASSIFICATION  FEMALE and MALE >>>

Draws results_Day 26 >>>

Seniors Male -74kg (27 competitors) 

1. Holubowicz, Karol (POL)

2. Quesada Barrera, Daniel (ESP)

3. Ferreira, Julio (POR)

3. Mutak, Marko (CRO) 

Seniors Male -80 kg (18 competitors) 

1. Sungu, Berkcan (TUR)

2. Silva Pazos, Xian (ESP)

3. Ordemann, Richard (NOR)

3. Voronovskyy, Denys (UKR) 

Seniors Female -62 kg (18 competitors) 

1. Calvo Gomez, Marta (ESP)

2. Gaspa, Cristina ( ITA)

3. Perisic, Marija (SRB)

3. Froemming, Anna-Lena (GER) 

Seniors Female -67 kg (17 competitors) 

1. Yaman, Irem (TUR)

2. Lis, Katarzyna (POL)

3. Attoumani, Axelle (FRA)

3. Delidimitri, Anastasia Christini (GRE)

Russian team results: 

Male 74 kg - (1/4 ) Dadaev, Alek - Ferreira, Julio (POR) 1:7 

Male 80 kg - Plotnikov, Ivan: (1/16) Miangue, Yoann (FRA) 5:3 ; (1/8) Gislason, Kristmundur (ISR) 8:4; (1/4) Voronovskyy, Denys 0:1 (SDP) 

Female 62 kg - Shereva, Julia: (1/8) Zapata, Laura Christina (DEN) 10:9; (1/4) Perisic, Marija (SRB) 3:5 

Female 67 kg - (1/8) Derbeneva, Ekaterina - Perisic, Dajana (SRB) 1:4

Draws results_Day 27 >>>

 

Seniors Male -63 kg (26 competitors) 

1. Perez Polo, Javier (ESP)

2. Crescenzi, Simone (ITA)

3. Pilavakis, Ioannis (CYP)

3. Chan, De Sir (RUS) 

Seniors Male -68 kg (29 competitors) 

1. Longobardi Radford, Eduardo (ESP)

2. Daurov, Kadyrbech (RUS)

3. Adnan Karim, Hamza (GER)

3. Karunyk, Dmytro (UKR) 

Seniors Male -87 kg (12 competitors) 

1. Jovanov, Drasko (SRB)

2. Szypulski, Rafal (POL)

3. Pryazhnikov, Alexey (RUS)

3. Korucu, Mehmet (TUR) 

Seniors Female -53 kg (22 competitors) 

1. Asprogeraka, Andriana (GRE)

2. Vaniamova, Ekaterina (RUS)

3. Nicoli, Erica (ITA)

3. Chorbanova, Nikol (BUL) 

Seniors Female -57 kg (22 competitors) 

1. Cunha, Joana (POR)

2. Altunel, Durdane (TUR)

3. Rodriguez Torres, Rosa (ESP)

3. Martignani, Licia (ITA) 

Seniors Female -73 kg (13 competitors) 

1. Bajic, Ana (SRB)

2. Krzemieniecka, Aleksandra (POL)

3. Ble, Marie Paule (FRA)

3. Motuzka, Sofya (RUS)

Russian team results: Выиграно 5 медалей:  две Серебряные и три Бронзовые. Поздравляем !!!

Male 63 kg - Chan, De Sir Вronze !: (1/16) Milenkovski, Stefan (MKD) 24:1; (1/8) Saberi, Abouzar (AUS) 9:3 ; (1/4) Turnov, Daniel (BUL) 12:6 ; (1/2) Perez Polo, Javier (ESP) 4:9

Male 68 kg Daurov, Kadyrbech Silver ! : (1/16) Bzikadze, Daviti (GEO) 21:7; (1/8) Dimov, Tsanislav (BUL) 12:4; (1/4) Spinosa, Davide (ITA) 17:5; (1/2) Karunyk, Dmytro (UKR) 13:12; (Final) Longobardi Radford, Eduardo (ESP) 8:20

Male 87 kg Pryazhnikov, Alexey Вronze !: (1/8) Zayats, Anton (UKR) 1:0 (SDP); (1/4) Kotvas, Michal (SVK) 11:5; (1/2) Szypulski, Rafal (POL) 3:4

Female 53 kg - Vaniamova, Ekaterina Silver ! :(1/16) Timbalari, Tatiana (MDA) 2:0; (1/8) Nogueira, Joana (POR) 8:3; (1/4) Martin Perez, Pilar (ESP) 8:0; (1/2) 1 Nicoli, Erica (ITA) 0:0 (SDP); (Final) Asprogeraka, Andriana (GRE) 0:3

Female 57 kg - Dmitrieva, Liliia: (1/16) Pypot, Iryna (UKR) 5:10

Female 73 kg - Motuzka, Sofya Вronze ! : (1/8) Popovic, Andjela (MNE) 9:4; (1/4) Bulut, Sude (TUR) 6:5; (1/2) Krzemieniecka, Aleksandra (POL) 1:3 

Draws results_Day 28 >>>

Seniors Male -54 kg (26 competitors) 

1. Tortosa Cabrera, Jesus (ESP)

2. Dimitrov, Stepan (MDA)

3. Maljkovic, Marko (CRO)

3. Nikitsenka, Yahor (BLR) 

Seniors Male -58 kg (21 competitors) 

1. Iskakov, Zhanat (RUS)

2. Gladovic, Milos (SRB)

3. Ketbi, Si Mohamed (BEL)

3. Forte, Rafael (POR) 

Seniors Male +87 kg (11 competitors) 

1. Silla, Arman-Marshall (BLR)

2. Bachmann, Alexander (GER)

3. Metalnikov, Aleksandr (RUS)

3. Mamuzic, Marko (SUI) 

Seniors Female -46 kg (15 competitors) 

1. Kouttouki, Kyriaki (CYP)

2. Romoldanova, Iryna (UKR)

3. Cortegoso Lima, Sara (ESP)

3. Usenko, Polina (RUS) 

Seniors Female -49 kg (16 competitors) 

1. Craen, Indra (BEL)

2. Bogdanovic, Tijana (SRB)

3. Giordano, Giulia (ITA)

3. Lipcsei, Claudia, HUN 

Seniors Female +73 kg (8 competitors) 

1. Babic, Violeta (SRB)

2. Zampoura, Anastasia (GRE)

3. Leyes Ausio, Mariona (ESP)

3. Bardachenko, Olesya (RUS)

 

Russian team results: Выиграно 4 медалей: одно Золото и три Бронзовые. Поздравляем !!!

Male 54 kg - Kargapolov, Sergey : (1/8) Dimitrov, Stepan (MDA) 0:9

Male 58 kg - Iskakov, Zhanat Gold ! : (1/16) Kamal, Farouk (NOR) 14:2; (1/8) Sezer, Gorkem (TUR) 11:7; (1/4) Sezgin, Abdullatif (GER) 14:2; (1/2) Ketbi, Si Mohamed (BEL) 6:2; (Final) Gladovic, Milos (SRB) 11:3

Male +87 kg - Metalnikov, Aleksandr Вronze ! : (1/8) Roseanu, Claudiu (ROU) 9:8; (1/4) Djoric, Aleksandar (SRB) 10:3; (1/2) Bachmann, Alexander (GER) 5:9

Female 46 kg - Usenko, Polina Вronze ! :(1/8) Knudsen-Nielsen, Alberte (DEN)11:3; (1/4) Karatzoglidi, Maria (GRE) 2:1; (1/2) Kouttouki, Kyriaki(CYP) 18:6

Female 49 kg - Shaigardanova, Liya : (1/8) Malykke, Sarah (DEN) 1:8

Female +73 kg - Bardachenko, Olesya Вronze ! : (1/4) Martin, Leonie (GER) 6:2; (1/2) Zampoura, Anastasia (GRE) 3:8

http://www.u21-innsbruck.at/

Положение pdf >>>

Умный Поиск

Присоединяйтесь

Нравится ВКонтакте

Яндекс.Метрика